Σκάκι

3οι Σκακιστικοί Αγώνες

Στα πλαίσια των εκδηλώσεων «Γιορτές καλοκαιριού 2006» που διοργάνωσε το Πνευματικό κέντρο του Δήμου Αγρινίου, την Τρίτη 19 Σεπτεμβρίου 2006 στο Δημοτικό καφενείο (πλατεία Δημοκρατίας) πραγματοποιήθηκαν οι 3οι Σκακιστικοί αγώνες με συνδιοργάνωση της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας (Ε.Σ.Ο) και της Ένωσης Σκακιστικών Σωματείων Πελοποννήσου.
Συμμετείχαν 40 αγόρια και κορίτσια (ηλικίας 7-14 ετών) που ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους σε ένα υπέροχο πνευματικό παιχνίδι.

Τους νικητές βράβευσε η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Πρόεδρος του Πνευματικού Κέντρου κα Κωνσταντίνα Κατσαρή.

Η ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ 1Ο ΓΚΡΟΥΠ

ΘΕΣΗ      ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ      ΤΑΞΗ      ΠΟΝΤΟΙ

1ΟΣ           ΦΟΥΝΤΑΣ ΑΝΔΡ.              Α              5

2ΟΣ           ΖΩΓΑΝΑΣ ΝΙΚ.                   Γ            3,5

3ΟΣ           ΑΡΚΟΥΜΑΝΗ ΑΝ.             Γ              3,5

4ΟΣ           ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ          Β              3

5ΟΣ           ΟΡΦΑΝΟΣ ΙΩΑΝ.              Γ               3

6ΟΣ           ΤΑΣΙΟΥΛΗΣ ΚΩΝ.             Γ               3

7ΟΣ           ΤΣΑΠΑΚΙΔΟΥ ΙΣ.               Β              3

8ΟΣ           ΚΟΥΤΣΙΚΟΥ ΔΕΣ.              Γ              2

9ΟΣ          ΣΑΡΓΙΑΝΝΗ ΖΩΗ               Β             2

10ΟΣ        ΤΣΟΛΚΑΣ ΑΝΑΣΤ.              Γ              2

11ΟΣ       ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ ΚΩΝ.               Α              2

12ΟΣ       ΣΑΡΓΙΑΝΗ ΕΛΕΥΘ.             Α              2

13ΟΣ       ΚΟΥΚΟΥΝΙΑ ΗΛ.                 Γ               Ι

14ΟΣ       ΠΡΕΖΑ ΑΡΓΥΡ.                    Α              0

 

ΒΡΑΒΕΥΤΗΚΑΝ

1ος Στη γενική κατάταξη ΦΟΥΝΤΑΣ ΑΝ. [κύπελο]

1ος Στη Γ Δημοτικού       ΖΩΓΑΝΑΣ Ν.   [μετάλλιο]

1ος Στη Β΄ Δημοτικού     ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚ.[μετάλλιο]

1ος Στην  Α΄ Δημοτικού  ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ ΚΩΝ.           [μετάλιο]

 

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ 2Ο ΓΚΡΟΥΠ

ΘΕΣΗ  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΤΑΞΗ      ΠΟΝΤΟΙ

1ΟΣ      ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ Θ.           ΣΤ               5

2ΟΣ      ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Δ.       Ε                 4

3ΟΣ       ΜΠΟΥΡΓΑΝΗΣ Γ.            Ε                 4

4ΟΣ      ΠΑΥΛΟΥ ΘΑΝ.                Α. Γ             3,5

5ΟΣ      ΠΑΠΑΤΣΩΡΗΣ Π.            Δ                 3,5

6ος       ΘΕΤΑΚΗΣ  Ν.                  Α.Γ.              3

7ΟΣ      ΠΑΥΛΟΥ Π.                      Ε                 3

8ΟΣ      ΚΑΤΣΑΝΑΚΗΣ Ν.             Δ                 3

9ΟΣ      ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ Η.            Α.Γ.             3

10ΟΣ    ΣΙΑΚΑΒΕΛΑΣ Π.              ΣΤ               3

11ΟΣ    ΚΙΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ Μ.          ΣΤ              2,5

12ΟΣ    ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ Γ.        Ε                 2,5

13ΟΣ    ΤΗΓΑΝΙΤΑ Ν.                    ΣΤ              2,5

14ΟΣ    ΤΗΓΑΝΙΤΑ ΧΡ.                  Β.Γ.            2

15ΟΣ    ΠΡΕΖΑ ΟΥΡ.                     Δ               2

16ΟΣ    ΖΩΓΑΝΑΣ Δ.                     Δ                2

17ΟΣ    ΖΗΣΙΜΟΣ Γ.                      Δ                2

18ΟΣ    ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Ε.                  Ε                2

19ΟΣ    ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.                    Δ                1,5

20ΟΣ    ΑΡΚΟΥΜΑΝΗΣ Ν             Ε                 1

21ΟΣ    ΖΑΡΝΑΒΕΛΗΣ Θ.             Δ                 1

22ΟΣ    ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ Κ.              Β.Γ.             1

23ΟΣ    ΕΥΘΥΜΙΟΥ Ν.                 Ε                 Ο

 

ΒΡΑΒΕΥΤΗΚΑΝ

1ΟΣ   Στη γενική κατάταξη  ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ ΘΩΜΑΣ   [κύπελλο]

1ος   Στη ΣΤ Δημοτικού    ΣΙΑΚΑΒΕΛΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ [μετάλλιο]

1ος   Στην Ε Δημοτικού     ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤ. [μετάλλιο]

1ος   Στη Δ Δημοτικού     ΠΑΠΑΤΣΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ [μετάλλιο]

1ος   Στα Γυμνάσια         ΠΑΥΛΟΥ ΘΑΝΑΣΗΣ   [μετάλλιο]

Show More

Σχετικά άρθρα